VÝZNAM SDH

Jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí mají nenahraditelné místo v systému požární ochrany. Svým přístupem, obsluhovanou technikou a dovednostmi to denně dokazují. Vždy byly a jsou pilířem, který zabezpečuje včasnou pomoc občanům při hašení požárů, provádění záchranných pracích při živelních pohromách a jiných mimořádných událostech.

Je zde nutno připomenout, že dost často dochází k záměně pojmů „Sbor dobrovolných hasičů“ s „jednotkou sboru dobrovolných hasičů obce“.

V prvním případě se jedná o organizační článek občanského sdružení Sdruženi hasičů Čech, Moravy a Slezska, které také významnou měrou spolupracuje s obcemi v oblasti požární ochrany a při zabezpečeni činnosti jednotek SDH obcí.