Brno-halový závod

13.03.2015 12:31

Po zimní přípravě, která probíhala v tělocvičně ZŠ Svobodné Heřmanice následovaly dva halové závody, kam se sjela konkurence z celé ČR.

První halový závod byl v Brně v hale Masarykovy univerzity, kde se konala štafeta 4x60 metrů a na druhý den následovala uzlová štafeta v kategoriích mladší a starší žáci a dorostenci. V kategorii mladších žáků jsme měli postavené jedno družstvo, které udělalo všem obrovskou radost a to ziskem 3. místa. Hold zimní příprava se oplatila a zrychlení bylo obrovské, což ocenil i sám hejtman Jihomoravského kraje p. Hašek. Na druhý den mladší žáci bohužel v uzlové štafetě udělali dvě chybičky, které ovšem v okrese Bruntál a Moravskoslezském kraji by byly podle pravidel, uzlovou štafetu jsme brali především jako přípravu na druhou halovou soutěž. Starší žáci se také neztratili v konkurenci ve štafetách a uzlech, kdy obsadili krásné 7. místo. V této kategorii soutěžilo i společné družstvo našeho sboru a SDH Raškovic pod jménem Rašminy. Toto družstvo bylo složeno z jednoho staršího žáka a zbytek z mladších žáků našich družstev, tudíž 14. místo je obrovský úspěch a zaslouží za bojovnost velké uznání. V kategorii dorostenců jsme měli společně s SDH Raškovice družstvo v kategorii dorostenců a dorostenek. Dorostenci předvedli famózní výkon a obsadili bramborové místo (4. místo) s odstupem 0.3 s na třetí místo, gratulujeme a děkujeme. U dorostenek to bylo celkové páté místo, kde svoji roli hrálo nachlazení závodnic, proto celkové 5. místo je úspěchem.